+420 777 405 650
Vyberte provedení zábradlí

Přejete si dodávku na klíč?

poptávka zábradlí

Zvažujete vlastní montáž?

e-shop zabradlí

Galerie provedení

#

Doporučujeme

Lanka výplň zábradlí

Lanka výplň zábradlí, Stavebnicové zábradlí, Nerezové zábradlí

Stavebnice zábradlí … Co se pod tímto označením skrývá ?

Každý z nás ví, co to znamená, když se řekne ,,zábradlí“. Otevřená encyklopedie pojem zábradlí definuje jako „architektonický prvek vyrobený z různých materiálů, jehož účelem je vymezení určitého prostoru a ochrana člověka před pádem či vstupem do hlubiny nebo do jiného nebezpečného prostoru. Prvek bývá nejčastěji používán v interiérech a exteriérech budov (schodištní zábradlí) nebo jako součást dopravních a jiných staveb.“ (převzato z otevřené encyklopedie WIKIPEDIE).

A co tedy stavebnicový systém zábradlí ?
Jednou z otázek, která přichází v průběhu dokončovacích prací stavby, je zábradlí. Bude kladen hlavní důraz na design, cenu, nebo snad materiál ? Kritérií pro výběr zábradlí může být poměrně dlouhá řada. V takovém případě má jistě každý zájemce možnost vybrat toho správného a osvědčeného dodavatele a poptávat atypické zábradlí různých tvarů a kombinací materiálu. Současný trh nabízí jak netradiční konstrukční pojetí, tak široký výběr materiálů a možností a jejich kombinací.

Z jakých prvků je zábradlí ve většině případů sestaveno ?
Každé zábradlí je ve většině případů sestaveno ze základních prvků jako jsou sloupek zábradlí, výplň mezi sloupky a nakonec madlo. Tyto prvky je možno vyrobit ve vysoké kvalitě s příjemným designem již předem. Přesněji řečeno stavebnice zábradlí nabízí celou řadu stavebních prvků, které lze vzájemně kombinovat a propojovat a jsou již připravené k montáži ve skladech výrobce.

Každý výrobce jde svou cestou a klade důraz na jiný aspekt. Stavebnice zábradlí je natolik variabilní, aby splňovala požadavky zákazníků na materiál a provedení. Nejčastějším materiálem je kartáčovaná nerezová ocel v kombinaci s nerezovým madlem nebo dřevěným madlem.
Madlo samotné je vyráběno ze dřeva smrkového či modřínového – vhodného do interiéru i exteriéru nebo bukového – tvrdé dřevo vhodné do interiéru. Dřevěná madla jsou většinou dodávána bez povrchové úpravy, aby měl zákazník možnost přizpůsobit konečný vzhled svému interiéru.
Jako výplň mezi sloupky zákazníci nejčastěji volí vodorovné nebo svislé tyče nebo lanová výplň.
Dále stavebnice nabízí sloupky ocelové. Zde bývá použit materiál čtvercový nebo kruhový. Tyto sloupky jsou nejčastěji kombinované se dřevěným madlem. Ocelový sloupek bývá v tomto případě povrchově ošetřen práškovou vapalovanou barvou v různých odstínech RAL, nebo je galvanicky pozinkován a následně „fixován“ chromátovým povlakem (zinkochormát). Variantou do exteriéru jsou sloupky žárově zinkované proti korozi a následně lakované.
Předností stavebnice zábradlí je jeho variabilita – pokrývá řešení zábradlí v interiéru, zábradlí exteriéru, zábradlí balkonů, záabrdlí teras a lodžií, různých balustrád a zábradlí francouzských oken, venkovních přístupů a chodníků.

Výhodou jsou velmi krátké dodací lhůty. Další výhodou je finanční úspora v případě, že jste schopni zajistit montáž svépomocí, nebo prostřednictvím doavatele stavebních prací. Kvalitní stavebnice zábradlí je konstrukčně natolik propracovaná, že montáž nevyžaduje žádnou zvláštní odbornost ani praxi. Vše je připraveno tak, abyste za pomoci běžného nářadí jako je vrtačka, flexa a úhlová pila, sestavili zábradlí dle Vašich představ. V každém případě je nutné zdůraznit, že dodavatelské firmy zaměření a montáž zajišťují.

zabradlistavebnice.cz :: zabradlinabalkon.cz